БРАТСТВО - Д. Корчинський
index.php?newlang=ru index.php?newlang=ua english


Зробити стартовою
Додати в обране
Написати листа
Геть демократію! Хай живе свобода!
 БРАТСТВО
 СВIТ
 ЗВ’ЯЗОК
 МАТЕРIАЛИ


 Сторінки наших авторів 
BRATSTVO
D.Korchinskiy
Відеоблоґ Д.К.
Alex BORGEZE
 AttiLa
 Chaplygin-s
 Linux
 Lisichka_ua
LorkinZ
Mamka777
Mokluk
Nebratan
Sindikat 777
Vintovkin


 Пошук 
 В допомогу платникам єдиного податку 
 МПР 
 БРАТСТВО-ПРОДАКШН 
 Книги Д. Корчинського Це і воно

Война в толпе

Філософія смути


РУССКИЙ ВОРОНЕЖ - НАЦИОНАЛ-ПАТРИОТИЧЕСКИЙ ВОРОНЕЖСКИЙ ПОРТАЛ

Объединенная Православная Молодежь

Свободная Одесса

ТРК «Круг»


Олександр Муратов -
"Четвертий вимір"Олесь Вахній -
"Від дзвоника до дзвоника"П’єса "Упиряки,
або Мудаки при владі."Дневник Нео


Шрифт для листівок


Даешь русский без правок! Архів 
«« Квітень 2020 »»
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 Наша кнопка 
БРАТСТВО - Д. Корчинський
код кнопки

Банери БРАТСТВА

Стара версія сайту

БРАТСТВО - Стрічка - ukr
БРАТСТВО - Лента - rus
 Пошук 
 Наші спонсори 

СБУ

ФСБ

MOSSAD

 

 

 


2003-2008, БРАТСТВО
Думки авторів ніколи не поділяються редакцією.
Передрук матерiалiв заохочується з посиланням на
http://bratstvo.info
 
Репресії проти БРАТСТВА


Віктор
Швецов
Олександр
Лебедєв
Олександр
Башарін

9 місяців злочинний режим Ющенка
утримував у заручниках 3-х активістів БРАТСТВА
 

23 травня 2006 року ввечері з Лук’янівського СІЗО випустили активістів БРАТСТВА. Нагадаємо, що Олександра Башаріна, Олександра Лебедєва та Віктора Швецова взяли під варту ще 1 вересня 2005 року. Весь цей час вони перебували під слідством – за участь у мирній акції в Київській мерії.

Проте кримінальну справу не закрито. Наразі судові засідання тривають. 

Зміна запобіжного заходу на підписку про невиїзд стала можливою завдяки зміні київської влади. На виході з СІЗО братчики отримали букет від нового мера.

БРАТСТВО висловлює подяку меру Києва Леоніду Черновецькому за сприяння у звільненні наших хлопців.

* * *

Пройшло засідання апеляційного суду по справі політв’язнів БРАТСТВА. На суд привезли Башаріна та Швецова. Лебедєва серед них не було через поганий стан здоров’я. Засідання ведуть троє суддів. Після тривалих сперечань на засідання таки допустили наших журналістів. Проте зйомку їм чомусь заборонили.

Через кілька хвилин після початку засідання судді вийшли на нараду. Ще за кілька хвилин суд виніс рішення про відхилення апеляції прокуратури.

Більше двох місяців тому суд направив справу на дослідування. Рішення було викликано тим, що ані адвокатів, ані самих обвинувачуваних не ознайомили зі справою. На ознайомлення зі справою суд виділив два місяці. Прокуратура подала апеляцію. Сьогодні її відхилили. Однак хлопці просиділи зайві два з половиною місяця. Тільки тепер набуло чинності рішення суду першої інстанції. Тобто ще два місяці хлопці будуть сидіти й ознайомлюватися зі справою.

Слідчі розуміють: нема за що посадити наших хлопців, тому вони намагаються якнайдовше  протримати їх під слідством. Тим часом стан здоров’я хлопців вкрай поганий:
Інтерв’ю з адвокатом: активісти БРАТСТВА – єдині, хто захоплює адміністративні установи

Напередодні чергового судового засідання у справі політв’язнів БРАТСТВА, ми взяли інтерв’ю в одного з адвокатів ув’язнених. Нагадаємо, суд відбудеться 19 квітня об 11:20 в Апеляційному суді м. Києва (вул. Володимирська 15).

1. Скажіть будь-ласка, що розглядатиме Апеляційний суд 19 квітня?

Апеляційний суд міста Києва розглядатиме оскарження прокуратурою постанови Шевченківського районного суду про відправлення справи на додаткове слідство.

Майже три місяці тому Шевченківський суд відправив справу на дослідування через те, що обвинувачувані та адвокати не ознайомилися зі справою. Зараз, коли термін додаткового слідства вичерпаний, прокуратура вимагає скасувати рішення суду та повернути справу до розгляду. В іншому випадку прокуратурі буде важко пояснити, чому за цей час не було вжито жодних заходів для ознайомлення обвинувачених зі справою.

2. Але ж термін дослідування і так уже вичерпаний?

Так. Правоохоронці вдалися до однієї хитрості: прокуратура оскаржує попереднє рішення суду задля того, щоб затягнути перебування активістів Братства у СІЗО. Таким чином судовий процес ще навіть не починався, а активісти Братства  вже сім місяців перебувають за ґратами. Якщо дуже хочеться посадити, але нема за що, тоді тримають під слідством.

3. Яким може бути рішення Апеляційного суду?

Апеляційний суд може задовольнити позов прокуратури, але не може відправити справу до суду, адже ніхто зі справою так і не ознайомлений. Це знову ж таки, з метою протримати хлопців під вартою. Суд відправить справу на дослідування, або на усунення недоліків прокуророві. В останньому випадку прокурор має звільнити їх.

4. За якими статтями зараз обвинувачують хлопців?

Це – політичні статті: захоплення адміністративних будівель, порушення громадського порядку. Активісти Братства – єдині в Україні, хто обвинувачується по статті Захоплення адміністративних будівель, але за цією статтею ніколи не тримають під вартою, людина просто перебуває на підписці. Мало того, активіста Братства Олександра Башаріна, для того щоб затримати за цією статтею – начебто оголосили в розшук. В той же час, Башарін ніколи в розшуку не перебував. Це зайвий раз вказує на політичне замовлення справи.


31.01.2006 Шевченківській суд м. Києва повернув справу наших політв’язнів на дослідування. Слухання повинні продовжитися через 2 місяці. В той же час суддя Чуйко відхилив клопотання адвокатів про звільнення обвинувачуваних з-під варти.

Нагадаємо, що вже місяць, як закінчився термін попереднього ув’язнення наших хлопців. Але незважаючи на те, вони і досі перебувають у Лук’янівському СІЗО. 

    

27.01.2006.Політв’язням БРАТСТВА не дозволяють ознайомитися зі справою. Слідство у справі наших політв’язнів завершилось. Справу передали до Шевченківського суду. Проте „забули” ознайомити з матеріалами справи самих обвинувачуваних та їхніх адвокатів.

Слідство протягом майже року до затримання обвинувачуваних, а потім ще три з половиною місяці, робило вигляд, що розслідує справу. Майже півсотні осіб згідно постанов зі створення слідчо-оперативних груп, сумлінно допомагали чисельним слідчим проводити досудове слідство. Тепер слідчі переховують результати своєї роботи від обвинувачуваних, порушуючи тим самим всі можливі закони та права людини.

Матеріали кримінальної справи складають 7 томів. На ознайомлення обвинувачуваних з ними виділили тільки два тижні.

Ознайомлення проводилося вельми дивним чином. Політв’язням не давали можливості робити виписки з матеріалів справи не виносячи жодних відповідних постанов, які можливо було б оскаржити. Замість ознайомлення з матеріалами справи, слідчі запрошували понятих і в їхній присутності зачитували тільки назви документів, які знаходяться у справі.

Коли ж Олександру Лебедєву під час цього „ознайомлення” стало зле, адміністрація Лук’янівського СІЗО в обмін на надання медичної допомоги вимагала підписати протокол про ознайомлення з усіма матеріалами справи.

Таким чином, ані обвинувачувані, ані адвокати не мали змоги ознайомитися з матеріалами справи в повному обсязі. Що унеможливлює здійснення захисту наших політв’язнів. Це є грубим порушенням Конституції України, яка гарантує право на захист, та Кримінально-Процесуального Кодексу України (зокрема, ст.ст. 218-221). Всі відповідні звернення адвокатів до прокурора м. Києва проігноровані. Зокрема, заява стосовно порушень закону чомусь була названа „Заявою щодо зміни запобіжного заходу”.

Адвокати ув’язнених підготували відповідне звернення до Уповноваженого ВР з прав людини Н.Карпачової.

Суддя, що бере участь у репресіях проти БРАТСТВА

Суддя Шевченківського районного суду м. Києва Ігнатченко Ніна Володимирівна бере безпосередню участь у репресіях проти Всеукраїнської політичної партії БРАТСТВО. Саме вона головує на всіх судових розглядах по справі активістів БРАТСТВА і своїми рішеннями продовжує терміни арешту наших братів.


                                              *  *  *

02 листопада
. Масові затримання обласних керівників БРАТСТВА. Сьогодні в Жовтневому палаці під час з'їзду суддів України четверо активістів БРАТСТВА вимагали припинення політичних репресій проти Партії.

Помаранчева влада не забарилася з відповіддю. Протягом кількох наступних годин, без пред'явлення жодних обвинувачень співробітниками правоохоронних органів були затримані керівники Одеської та Харківської обласних організацій БРАТСТВА Прокопенко Юрій та Медінський Олександр. Разом із ними затримано їхніх перших заступників.

БРАТСТВО пов'язує сьогоднішні затримання із акцією на Сьомому з'їзді суддів України у Києві. На з'їзді був присутній Віктор Ющенко, який укотре пообіцяв розглянути питання політрепресій проти БРАТСТВА. Напевно, саме таким чином влада "розглядає" це питання.

                                         *  *  *

31 жовтня
. Шевченківський районний суд м. Києва задовольнив запит слідства на продовження терміну затримання політв'язнів БРАТСТВА Віктора Швецова та Олександра Башаріна до 31 грудня 2005 року "в зв'язку з нестачею даних по слідству". Рішення ухвалила суддя Васильєва Тамара Михайлівна. Суд мотивував рішення тим, що перебування активістів БРАТСТВА на свободі заважатиме проведенню оперативно-слідчих дій.

Невідомо, які "слідчі дії" малися на увазі. Адже за два місяці перебування активістів БРАТСТВА за ґратами, слідство не встановило навіть, що у Віктора Швецова на утриманні є неповнолітній син. Відповідне клопотання адвокат змушений був вносити під час судового засідання.

Дмитро Корчинський, лідер БРАТСТВА: "Це політичні репресії. Справа в тому, що за тиждень після того, як ми були у виборчій комісії (ред. - акція "Марш миру українців Придністров'я" під час Виборів-2004), туди прийшов Ющенко, Порошенко, Червоненко з бригадою - били міліцію, зривали погони з офіцерів "Беркуту", клали їх обличчям на підлогу і так далі. По них кримінальна справа не заведена."

Судове засідання у справі Олександра Башаріна мало відбутися 1 листопада. З невідомих причин воно відбулося сьогодні... за закритими дверми. Рішення про те, що засідання буде закритим, суддя ухвалила за декілька хвилин до початку суду. Ані преса, ані представники БРАТСТВА на друге засідання допущені не були.

Перед початком засідання працівниками правоохоронних органів була вчинена провокація. Співробітник "Беркуту", особу якого встановити не вдалося, спробував побити журналіста газети "БРАТСТВО" Георгія Ярощука.

                                *   *   *

27 жовтня
, 12:30. Завершився суд над активістом БРАТСТВА Лебедєвим Олександром. Суддя ухвалив рішення - продовжити термін ув'язнення до 4 місяців. Засідання по справах Олександра Швецова та Олександра Башаріна перенесені на 31 жовтня та 1 листопада відповідно.

11:30. До Шевченківського суду стягнено посилені наряди міліції. Працівниками спецпідрозділу "Беркут" побито сімох активістів БРАТСТВА, які в цей час спробували пройти до суду. Після цього всі семеро були затримані й доставлені до Шевченківського РУВС. Одному з активістів, журналістові газети "БРАТСТВО" Олексію Середюку - сильно розбито голову. До суду викликано карету швидкої допомоги.

Під кийки "Беркуту" потрапив також дев'ятирічний хлопчик - син одного з політв'язнів БРАТСТВА.

11:00. Засідання, що мало відбутися о 10:00, досі не почалося.

Підтримати своїх побратимів прийшли близько п'ятдесяти активістів партії БРАТСТВО. Наразі двадцятеро активістів Партії зайшли всередину будівлі Шевченківського суду. Вони одягнені в смугасті арештантські роби.

Решта активістів - чекають на вулиці. Всі паркани навколо суду заклеєні листівками з вимогою звільнити політв'язнів БРАТСТВА.

На підтримку політв'язнів виступили православні громади Києва. Під стінами суду триває молебень.

По всіх обласних центрах України під обласними відділеннями МВС відбудуваються акції протесту з вимогою припинити політичні репресії.

                                        *     *    *

23 жовтня.
В лабетах маріонеткового режиму Ющенка утримуються заручниками троє активістів партії БРАТСТВО: Олександр Лебедєв, Віктор Швецов та Олександр Башарін. Вони перебувають там уже близько двох місяців. На братчиків постійно чинять психологічний та фізичний тиск. Їм відмовлено в зустрічі зі священиком та рідними.

Ми довгий час не мали від братів жодної звістки. І тільки нещодавно, завдяки неймовірним зусиллям і допомозі небайдужих людей, хлопцям вдалося передати на волю листи.

6 жовтня. Активіст БРАТСТВА Ярощук Георгій звільнений з-під варти. Весь цей час хлопець перебував у Подільському РУВС. Звільнення вдалося досягти завдяки тому, що Георгій – неповнолітній, і він відмовлявся підписувати будь-які протоколи.

Вже коли активіста відпускали, правоохоронці спробували притримати в себе його паспорт, що є прямим порушенням закону. Документ вдалося повернути тільки пригрозивши повідомити про незаконні дії пресу.

Степаненко Денис досі перебуває в ІТУ на вул. Ремонтній 7. Його продовжують тримати як особу без документів, незважаючи на те, що інспектору, яка веде справу, передане журналістське посвідчення Дениса. Його утримують у камері разом із 15 бомжами.

                                             *   *   *

3 жовтня.
В Києві, під час проведення партійної агітації працівниками правоохоронних органів безпідставно затримані активісти Всеукраїнської партії БРАТСТВО: Степаненко Денис Ігорович, 1985 р.н.; Ярощук Георгій Петрович, 1988 р.н., неповнолітній.

                                             *   *   *

23 вересня.
Суд над активістами БРАТСТВА Олександром Швецовим та Олександром Лебедєвим, який мав відбутися 22 вересня, вдруге відкладений. Цього разу на невизначений термін. З невідомих причин адвокатам підсудних відмовляються повідомити час і дату засідання.

Справа ніяк „не клеїться”. Слідча група, створена за наказом начальника Головного слідчого управління України, досі не може знайти складу злочину в діях активістів. Статті, які інкримінують членам БРАТСТВА, постійно змінюють. Спершу членів БРАТСТВА звинувачували в організації терористичного акту, потім – у перешкоджанні діяльності депутатів місцевих рад, у злісному хуліганстві, і, нарешті, у захопленні адміністративних будівель.

Всім давно зрозуміло, що в діях братчиків відсутній склад злочину. Проте, режим за будь-яку ціну намагається „пришити” статті. Якщо до завершення слідства це не вдасться, ввесь час ув’язнення активістів БРАТСТВА буде кваліфіковано як незаконне позбавлення волі.

                                              *   *   *

З компетентних джерел стало відомо, що за наказом начальника Головного слідчого управління України Петра Коляди створено слідчу групу з 15 осіб – для „пошуку елементів кримінального злочину” в діях активістів Партії Олександра Лебедєва та Віктора Швецова.

Наразі в Лук’янівському СІЗО утримуються троє членів партії БРАТСТВО: Олександр Лебедєв, Віктор Швецов та Олександр Башарін.

                                               *   *   *

16 вересня. На минулому тижні, 9 вересня, Шевченківський районний суд м. Києва ухвалив продовжити термін затримання активістів партії БРАТСТВО Олександра Лебедєва та Віктора Швецова до 30 діб. У встановлений законом термін адвокат затриманих подав апеляцію.

Для перегляду були всі підстави, позаяк склад злочину відсутній, а обидва затриманих мають неповнолітніх дітей. Крім того, матір Олександра Лебедєва є інвалідом першої групи, і потребує постійного догляду.

Від початку засідання суд із розумінням поставився до ситуації, однак у задовільненні апеляції було відмовлено. Без сумніву, на рішення вплинула присутність під час розгляду працівників СБУ.

Тиск із боку СБУ зайвий раз свідчить про замовний характер усієї справи.

                                                *   *   *

12 вересня
. Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва, члена Всеукраїнської партії БРАТСТВО Аттілу Селлеі-Довженка звільнено під підписку про невиїзд після двотижневого ув’язнення!

Зранку прийшли батьки Аттіли. Не знаю чому, але в очі я їм дивитися не змогла. Не змогла також пояснити, за що саме посадили їхнього сина. Зателефонував адвокат, повідомив, що у Сашка з Аттілою призначено суд на 11 годину. Збираємося за лічені секунди, їдемо до Шевченківського суду. Шукаємо суддю. Ігнатченко Ніна Володимирівна переховується від спілкування. Журналісту брату Вінтовкіну все-таки вдається зловити служительку "храму Феміди", але остання відмовляється від інтерв'ю й тікає. Дивно. Невже є що приховувати? Чи в очі соромно дивитись?

Думали порозмовляти зі слідчим, та бідолаху стало шкода - тільки при нас викурив ледь не пачку цигарок (попередній слідчий вже відмовився від ведення цієї замовленої справи). А коли у коридорі він зустрічав братчиків, "мелкими перебежками" переміщувався з кабінету в кабінет. Єдине, що від нього вдалося добитися - це те, що засідання суду переноситься на 15:00. Чекаємо…

Вирішили розклеїти декілька листівок із фотографіями наших політв'язнів. Повибігали мусора, наробили галасу. Та це не головне. Уявіть, яким було наше здивування, коли один мент по формі підійшов та попросив декілька наклейок. Дали. Не шкода. І що робить міліціянт? Іде та клеїть (див. фотогалерею)! Шифрується, оглядається, але клеїть. Можливо, таким чином бажає хоча б трохи виправдатись. А може, в нього підростає син.

Хочемо з'ясувати, коли приведуть хлопців, та де конкретно буде засідання. Нас посилають з кабінету в кабінет, в яких дурнуваті секретарки не можуть скласти до купи двох слів. Не те, що відповісти внятно. Під кабінетом судді починаємо скандувати "Свободу політв'язням БРАТСТВА!", прикрашаємо двері листівками. Через три хвилини під'їжджають два автобуси "Беркуту". На рівні підсвідомості, прокинулася самоповага - на десять активістів, троє з яких дівчата - аж два автобуси… Тетяна пропонує оселитися тут і нікого не впускати.

Нарешті, приїжджає "воронок". Вибігаємо на вулицю, і бачимо хлопців. Вони теж бачать нас і посміхаються.

Хвилин сорок Аттілу з Сашком протримали на задньому дворі. З якою метою - ми зрозуміли пізніше: коли знову зайшли до приміщення, наштовхнулися на живий кордон беркутів. Показую посвідчення кореспондента, та мене просто виштовхують на сходи. Та сама участь чекає і відеооператора. Андрій проривається всередину, і встигає зробити декілька знімків. Братів ведуть неначе рецидивістів. Після цього Андрія за руки та за ноги викидають на ті ж сходи. Намагаюсь з'ясувати причину, та мене постійно виштовхують та повторюють: "у нас наказ". - Хто його дав? На якій підставі? Прізвище начальника? - Нагадуємо про порушення прав журналістів. Ігнорують.

Тим часом, біля входу в суд збирається чималий натовп: не впускають не тільки нас, але і працівників суду. Усі вкрай обурені. Такого не було навіть за часів "антинародного" режиму. Працівники міліції повністю паралізували роботу установи.

За тридцять хвилин, з третього поверху спускається адвокат. Разом із ним - Аттіла. Без наручників та конвою! Його відпустили під підписку про невиїзд. Він виходить на вулицю. Обнімається з батьком і матір'ю. Обоє плачуть.

Сашка повели до заднього двору. У кайданах.

Усі біжать до брами. Аттіла перший. За нами ломиться спецназ. Кричимо: "Паскуди, віддайте нашого брата!". "Беркут" розтягує нас у різні боки, валить на землю, викручує руки. Погрожують, що як будемо рипатись - повбивають. Тим часом, фургон увозить Олександра Башаріна - суд продовжив ув'язнення на два місяці.

З місця події - сестра Мирослава.

                                           *   *   *

9 вересня. Восьмий день проти БРАТСТВА тривають політичні репресії. Адвокат Олександра Лебедєва та Віктора Швецова повідомив, що активісти доставлені до Шевченківського районного суду (вул. Смирнова-Ласточкіна 10-б), де розглядатиметься питання щодо продовження терміну їхнього затримання.

Нам вдалося зустрітися з нашими братами перед початком судового засідання. Фото. Незважаючи на постійний психологічний тиск, важкі умови та погану їжу, хлопці тримаються добре, на допитах не підписують протоколів і відмовляються від будь-якої співпраці зі слідством (давня БРАТСЬКА традиція). Працівники міліції намагалися зашкодити одному з кореспондентів БРАТСТВА проводити фотозйомку затриманих. Їм нагадали про скандал, що почався після подій у КМДА 31 серпня (тоді один із працівників мерії теж намагався зашкодити журналістам виконувати їхні професійні обов’язки, тепер йому загрожує ув'язнення). Міліціянти швидко заспокоїлись.

Суддя Ігнатченко Ніна Іванівна, незважаючи на відкрито замовлений характер справи, ухвалила рішення – продовжити термін затримання Олександра Лебедєва та Віктора Швецова до 30 діб.

                                         *   *   *

8 вересня. Сьомий день активісти Партії перебувають в ув’язненні. В регіонах країни тривають акції з вимогами звільнення хлопців та припинення політрепресій щодо БРАТСТВА.

Пропонуємо до Вашої уваги відеозапис „теракту” в Київській мерії, знятий П’ятим каналом. На записі добре видно, що жодних терористичних дій, спроб захоплення міської адміністрації члени БРАТСТВА не робили, вони лише вимагали зустрічі з Омельченком, і намагалися передати йому заяву.

                                         *   *   *

7 вересня
. Шостий день активісти Всеукраїнської політичної партії БРАТСТВО перебувають в ув’язненні – в ізоляторі тимчасового утримання №13 у Києві (вул. Глибочицька).

Неабияких зусиль довелося докласти адвокатам, для того, щоб на шостий день їм вдалося зустрітися з підзахисними – кримінальна справа провадиться з грубими порушеннями. А саме: в той час, коли затримані члени БРАТСТВА утримувалися в Шевченківському та Печерському райвідділах, їхні справи перебували в Головному управлінні МВС. Дозволи на зустріч з підзахисними, отримані у райвідділах виявилися недійсними, тому адвокатом довелося вдруге отримувати дозволи в Головному управлінні МВС України. Без сумніву, це грубе порушення було допущене навмисне.

Затримані активісти написали заяву до начальника ІТУ Карандюка Сергія Вікторовича з проханням дозволити їм зустріч зі священиком БРАТСТВА ієреєм Адріаном, щоб мати змогу посповідатися та причаститися. У проханні було відмовлено. Аналогічні заяви рекомендованими листами направлені до начальника ІТУ, начальників Шевченківського та Печерського слідчих відділів.

Хлопці розповіли адвокатам, що на них чиниться постійний психологічний тиск.

Згідно з останніми даними, за участь в акції 31 серпня у Київській мерії, чотирьом активістам БРАТСТВА інкримінують ст. 351 ККУ (перешкоджання діяльності народного депутата та депутата міської ради).

                                           *   *   *

6 вересня
. П’ятий день активісти партії БРАТСТВО перебувають в ув’язненні. П’ятий день поспіль адвокатам не вдається зустрітися з підзахисними. Репресивна машина використовує всі наявні бюрократичні механізми, щоб зашкодити цьому. Слідчі навмисне переховуються від адвокатів. Адвокати не можуть почати роботу щодо звільнення наших братів.

БРАТСТВО звернулося до Головного слідчого України Коляди Петра Васильовича з вимогою припинити це свавілля.

                                            *   *   *

5 вересня. Відбувся суд над Селлеі-Довженко Аттілою та над Башаріним Олександром. Не були допущені адвокат, свідки, матері затриманих. Рішенням „суду” хлопцям продовжили термін ув’язнення на десять діб, і перевели в ІТУ №13.

5 вересня, 17:58. 2 хвилини до закінчення роботи Шевченківського районного суду (Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна 10-б). Спостереження повідомляє: привезли Аттілу та Сашка.

Десять хвилин, і група підтримки, адвокат, матері затриманих вже прориваються крізь охорону. Не пускають. Навіть матерів. Навіть адвоката. Брешуть в обличчя, що суд не працює.

Прориваються троє. На другому поверсі, біля залу, їх зустрічають кордони „Беркуту”. Засідання проходить за закритими дверима. У залі – слідчий, суддя, і наші хлопці. Навіщо приводили останніх, коли рішення відоме заздалегідь?

Стоїмо на вулиці, скандуємо „Свободу!”, роздаємо листівки переляканим ментам. З дверей виходить голова суду. Веселий. Мабуть, був прибутковий день. Бачить наших, і настрій псується. – А нас чому не саджають, ми теж терористи – за Ющенка не голосували! Робить вигляд, ніби нічого не розуміє. Мудак.

Телефонують з другого поверху: цирк закінчився, хлопців виводять у внутрішній двір. Увесь натовп біжить до брами. Менти лякаються ще більше, біжать слідом. Крізь щілину видно, як наших саджають у мікроавтобус. Тетяна влізає на паркан (в ментів скроні вже посивіли). Вітається з конвоєм. Каже, щоб не хвилювалися – цього разу перелізати ніхто не буде. Передаємо теплі речі, цигарки. Деякі знімають із себе куртки. Передаємо їх теж. Це - перший раз за чотири дні, коли „дачку” приймають.

Біля нас швидко пробігає слідча Лога. Майже вродлива жінка, з довгим, фарбованим волоссям. Хоче сховатися в машину. Її наздоганяє матір в’язня. Слідча ховає погляд, виправдовується. Каже, що вже „не при ділах” і справу вести не буде.

Браму відчинено. Під вигуки „Свободу політв’язням!”, автобус швидко проноситься повз нас. На повороті чекає брат Дмитро. Він біжить поруч, і встигає зробити зі спалахом єдиний знімок. На знімку - наші хлопці. Вигляд – дуже втомлений, обличчя в синцях - наслідках нічних допитів у ГУ УМВС та СБУ. Але посміхаються.

                                             *    *    *

4 вересня. Вдається отримати інформацію, що по акції БРАТСТВА 31 серпня в Київській мерії скасовано попереднє рішення суду (усне попередження). Проти затриманих активістів Лебедєва Олександра та Швецова Віктора порушено кримінальну справу за ст. 115 КПКУ. З Печерського РУ МВС України їх переведено до ізолятора тимчасового утримання на Глибочицькій. Лишаються у Шевченківському райвідділі Селлеі-Довженко Аттіла та Башарін Олександр.

                                             *    *    *

3 вересня. Вранці, з-під варти звільнені члени партії БРАТСТВО Карпенко Сергій Петрович, Ватолкін Дмитро Петрович, Астанін Олександр Олександрович. В усіх звільнених активістів зняли відбитки пальців, і попередили, що вони мають з’явитися на першу ж вимогу правоохоронних органів. Позаяк вони не брали участі в акції 31 серпня у Київській мерії, за словами слідчих „вони більше непотрібні”. Звільнені активісти повідомляють, що на всіх затриманих чинився фізичний та моральний тиск, а причина затримання – акція Земельного Братства у Київській мерії – 31 серпня цього року. Крім цього, їх допитували про минулорічні події в ЦВК.

Слідчий Головного управління внутрішніх справ МВС України у м. Києві Лога, який веде справу Башаріна О.А. та Селлеі-Довженка А.Д.Я., не дає дозволу на зустріч затриманих з адвокатами та родичами. Також їм заборонено передати теплий одяг, їжу та необхідні медикаменти (Башарін хворий на хронічний гастрит). За участь у мирній акції 31 серпня в Київській мерії, коли активісти Земельного БРАТСТВА вимагали у київського мера землю, гарантовану їм Конституцією і Законом України „Про землю”, хлопцям пред’являють абсурдні обвинувачення – ст.258, ч.2, ККУ (терористичний акт, захоплення адмінбудівель). Затриманих піддають катуванням, чинять психологічний тиск. Зокрема, за особистою вказівкою начальника Печерського РУ МВС Літяги Владислава Анатолійовича, членам БРАТСТВА Лебедєву та Швецову відмовлено в зустрічі з адвокатами, родичами, журналістами, відмовлено в можливості передати їжу та необхідні медикаменти (Лебедєв хворий на виразку шлунку, це при тому, що з моменту затримання хлопці нічого не їли). На питання адвокатів та родичів: „Про які злочини йде мова?”, слідчий у справі Колос Дмитро Олексійович, (тел. (044)-280-63-98), який веде справу Лебедєва О.В. та Швецова В.В. відмовився відповідати. За даними, отриманими з Печерського РУ МВС термін затримання подовжений ще на 10 діб. Двоє затриманих – Башарін Олександр та Селлеі-Довженко Аттіла перебували на нічному допиті, що заборонено законодавством. Хлопцям навмисно не дають їжі та води, чинять фізичний та психологічний тиск. Джерело у правоохоронних органах підтвердило, що активістів БРАТСТВА затримано за бажання зустрітися з мером Києва Омельченком О.О. Член Всеукраїнської політичної партії БРАТСТВО Віктор Швецов утримується у Печерському районному відділенні ГУВС у м. Києві, член партії БРАТСТВО Олександр Лебедєв після перебування у Печерському райвідділі ГУВС у м. Києві знаходиться у важкому стані (був підданий тортурам), скаржиться на біль у шлунку та в нирках; його під охороною відвезли до лікарні для здачі аналізів, де з ним і вдалося переговорити, потім доставлений до Ізолятора тимчасового утримання на Глибочицькій; член партії БРАТСТВО Олександр Башарін – у Шевченківському райвідділі, член партії БРАТСТВО Аттіла Селлеі-Довженко - в Головному управлінні МВС України у м. Києві.

                                               *   *   *

2 вересня. Вранці неподалік від штабу БРАТСТВА з метою "проведення бесіди" затримані члени партії Башарін Олександр Анатолійович і Карпенко Сергій Петрович. Активіст партії Ватолкін Дмитро Петрович, на прохання працівників Печерського райвідділу, доставив документи раніше затриманих Лебедєва та Швецова, і також затримується міліцією. Близько 13:00 неподалік від штабу затримано активіста партії Зазвонова Костянтина Сергійовича. Близько 14:00 на вулиці Шовковичній затримані члени партії Астанін Олександр Олександрович, також Безверхий Артем Сергійович і Селлеі-Довженко Аттіла Яношевич. Люди в цивільному посадили їх в машини й увезли. Аттіла Селлеі-Довженко сильно побитий, його відправлено на допит у Головне управління МВС України. Один із затриманих встигає повідомити, що правоохоронні органи, можливо, готують штурм штабу БРАТСТВА. У зв’язку з цим прес-службою партії поширено відповідну заяву. Близько 17:30, членів партії БРАТСТВО Безверхого Артема, Зазвонова Костянтина відпущено на свободу.

В ніч з 1 на 2 вересня на квартири десяти активістів партії в Одесі й Києві приїжджали міліцейські наряди. За штабом партії (Київ, вул. Грушевського, 16) встановлене цілодобове зовнішнє спостереження.

1 вересня. Опівдні, на вулиці Інститутській, неподалік від штабу БРАТСТВА, затриманий член партії БРАТСТВО Швецов Віктор Вікторович. Увечері, 1 вересня, вдалося з'ясувати місцеперебування двох затриманих - Печерське відділення МВС. 1 вересня, у інтерв’ю каналові 1+1, суддя на прізвище Шостак, заявив, що вбачає у діях членів БРАТСТВА під час акції у Київській мерії серйозний кримінальний злочин – терористичний акт. Це при тому, що суддя Шевченківського суду, який судив затриманих 31 серпня хлопців, не побачив у їхніх діях навіть злочину адміністративного, обмежившись тільки усним попередженням. Напевно, Олександр Омельченко виділив панові Шостаку чималу земельну ділянку в Києві. Інакше неможливо пояснити такий абсурдний висновок судді. Тепер нас розстрілюватимуть за перехід вулиці у невстановленому місці.

31 серпня. Близько 18:00 на розі вулиць Шовковичної та Грушевського в Києві, неподалік від штабу Всеукраїнської партії БРАТСТВО, людьми в цивільному без жодних пояснень затриманий член партії БРАТСТВО Лебедєв Олександр Вікторович. Його затягли в машину й відвезли в невідомому напрямку.

                                           *   *   *

7 серпня. Трьох членів БРАТСТВА - Астаніна Олександра Олександровича, Карпенка Сергія Петровича та Безверхого Артема Сергійовича затримують у Маріїнському парку, неподалік від штабу партії БРАТСТВО. Три тижні їх тримають у райвідділі, нібито за участь у якомусь пограбуванні. Щодня слідчі вимагають від них дати відповідь лише на одне питання: хто саме брав участь і організовував Маршу миру українців Придністров’я 2004 року.

Блюзнірство полягає в тому, що теперішній режим взяв владу за допомогою масових безпорядків. Новий міністр внутрішніх справ, останні п’ять років був головним організатором групових порушень громадського порядку в країні. Ми всі пам’ятаємо як Ющенко, Порошенко, Червоненко та інші депутати-нашоукраїнці били охорону ЦВК та офіцерів спецпідрозділів міліції, яким було заборонено відповідати, як майбутні урядовці вибивали двері кабінетів ЦВК і перешкоджали її роботі. На тлі їхніх безчинств смішно виглядають їхні пред’яви до БРАТСТВА, яке ніколи не дозволяло собі нічого подібного.

Ми звертаємося до всіх засобів масової інформації з проханням об'єктивно висвітлювати те, що відбувається.

Подробиці - по телефонах Штабу БРАТСТВА.

СВОБОДУ ПОЛІТВ’ЯЗНЯМ БРАТСТВА!

Фотогалерея (продовження)

Фотогалерея

Про акцію 31 серпня

Відео з акції 31 серпня

Про акцію 2004 року в ЦВК

Про політв'язнів:

Віктор Швецов
Брат Аттіла
Сашко Лебедєв
Саня Башарін

Повернутися назад

Допомогти дитині:
 
Артём Сагин – возрождение надежды
НОВИНИ

28.10.2011
Керівник собору Святого Павла в Лондоні підтримав активістів “Захопи лондонську біржу”
28.10.2011
У Китаї протестувальники побилися з поліцією
28.10.2011
Януковича побоялися показувати в прямому ефірі на відкриті "Арени Львів"
28.10.2011
Міська влада Вінниці, на "вічному вогні" поставила лічильник газу
28.10.2011
В України надто великий борг, ризик дефолту підвищився
28.10.2011
Хакери розкрили багато нюансів земельної реформи України
27.10.2011
У Львові страйкують таксисти
27.10.2011
Джон Бейнер: «Перезавантаження» з РФією час згортати
27.10.2011
Путінський "дерев`яний" рубль обвалиться більш ніж наполовину, а міжнародні резерви Росії «обнуляться»
25.10.2011
Хакери Anonymous взяли на себе відповідальність за злам сайтів з дитячим порно
25.10.2011
Турецькі танки перетнули кордон Іраку
25.10.2011
"Жітєлі донбасса" опинилися на межі "фекального потопу"
25.10.2011
РФія готується до захоплення Криму
25.10.2011
Вийшла перша книжка про Голодомор для дітей
25.10.2011
Україні на межі банківського колапсу
25.10.2011
Єврокомісія відмовилася підписувати угоду по газопроводу “Південний потік“
24.10.2011
Російська опозиція провели мітинг у Москві
24.10.2011
На Луганщині "жітєлі Донбасса" знищили пам'ятник Тарасу Шевченку
24.10.2011
Шотландія почала кампанію зі здобуття незалежності
24.10.2011
У Житомирі розмалювали білборди з Януковічем: «Спасибі жителям Донбасу». Фото
Вся стрічка новин
интересные факты

Керівник собору Святого Павла в Лондоні підтримав активістів “Захопи лондонську біржу”
Єрусалимський суд дозволив православним бити іудеїв
На Шахідські операції виходять мусульмани з вищою освітою
Данські мусульмани мають намір ввести в Копенгагені спеціальні зони, контрольовані Шаріатом
Мусульмани зажадали прибрати хрест з прапора Швейцарії
Християни Египту винуватять армію у загибелі єдиновірців
В Ізраїлі безчинствують єврейські вандали
В Єгипті тривають сутички Християн з поліцією
В Сомалі триватимуть атаки
Кожні 5 хвилин у світі вбивають Християнина
Всі факти

Розбити свій комп'ютер!

Постріляти по ворожим американським літакам


Rambler's Top100