БРАТСТВО - Д. Корчинський
index.php?newlang=ru index.php?newlang=ua english


Зробити стартовою
Додати в обране
Написати листа
Геть демократію! Хай живе свобода!
 БРАТСТВО
 СВIТ
 ЗВ’ЯЗОК
 МАТЕРIАЛИ


 Сторінки наших авторів 
BRATSTVO
D.Korchinskiy
Відеоблоґ Д.К.
Alex BORGEZE
 AttiLa
 Chaplygin-s
 Linux
 Lisichka_ua
LorkinZ
Mamka777
Mokluk
Nebratan
Sindikat 777
Vintovkin


 Пошук 
 В допомогу платникам єдиного податку 
 МПР 
 БРАТСТВО-ПРОДАКШН 
 Книги Д. Корчинського Це і воно

Война в толпе

Філософія смути


РУССКИЙ ВОРОНЕЖ - НАЦИОНАЛ-ПАТРИОТИЧЕСКИЙ ВОРОНЕЖСКИЙ ПОРТАЛ

Объединенная Православная Молодежь

Свободная Одесса

ТРК «Круг»


Олександр Муратов -
"Четвертий вимір"Олесь Вахній -
"Від дзвоника до дзвоника"П’єса "Упиряки,
або Мудаки при владі."Дневник Нео


Шрифт для листівок


Даешь русский без правок! Архів 
«« Березень 2020 »»
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 Наша кнопка 
БРАТСТВО - Д. Корчинський
код кнопки

Банери БРАТСТВА

Стара версія сайту

БРАТСТВО - Стрічка - ukr
БРАТСТВО - Лента - rus
 Пошук 
 Наші спонсори 

СБУ

ФСБ

MOSSAD

 

 

 


2003-2008, БРАТСТВО
Думки авторів ніколи не поділяються редакцією.
Передрук матерiалiв заохочується з посиланням на
http://bratstvo.info
 

04.10.2011 | Андрій Ватолкін
Така безкоштовна медицина й задарма не потрібна


Захворіла дитина. Температура 39, кашель і завивання «ой мамо, мамо». Температуру збивали народними, перевіреними власним дитинством, засобами: мокрий рушник на лоб та тоненьке простиральце замість піжами та теплої ковдри. До ранку криза пройшла. Викликали невідкладну допомогу. Лікар послухав легені – просте ОРЗ, каже. Призначив ліки…

Минув перший тиждень. Хоча дитина й почувалася непогано, але кожного вечора термометр показував 38, та й кашель не минав. День-два це було б нормально, але ж не тиждень! Звертаємось у помпезно відкриту неподалік сімейну амбулаторію. Дійсно ближче, ніж поліклініка, але що може педіатр без аналізів? Аналізи – в поліклініку. А там на тиждень черга.

–        Що робити? – пояснюємо ситуацію на регістратурі.

–        Ну, тоді спробуйте домовитись із лаборантами в приватному порядку, - кажуть нам тихим голосом.

Залишати дитину ще на тиждень без адекватного лікування не хотілося. Під‘їхали у приватну клініку. Попередній запис по телефону, час прийому – саме час, коли лікар виходить у коридор і шукає заблукалого пацієнта, а не термін, до якого треба стати в чергу. Привітні жінки в реєстратурі, бахіли, чистий туалет (без навісного замку!) За розгорнутий аналіз крові – 80 грн., консультація педіатра – ще 200.

Можливо, спочатку це здається задорого. Але давайте порахуємо. Перші результати аналізів були вже за 15 хвилин. Педіатр спустилася в лабораторію, їй сказали рівень лейкоцитів у крові і вона вирішила, що пора вже призначати антибіотики. Повний аналіз був готовий уже по обіді (його навіть переслали електронною поштою для нашої зручності). Отже, лікар поставив діагноз і призначив лікування, керуючись результатами лабораторних досліджень. Це зайняло півгодини. Лікування, призначене лікарями безкоштовної медицини, які мусили керуватися лише власним досвідом і стробоскопом, виявилося неефективним. Ціна призначених ними ліків співрозмірна грошам, залишеним в приватній лікарні. От і виходить, що лікуватися в державних поліклініках може виявитися дорожче, аніж у приватних. Причому і для гаманця, і для здоров‘я.

І таких прикладів – хоч греблю гати. Навіть із власного досвіду. У жінки після пологів виникли проблеми з попереком. Дійшло до того, що якось так скрутило, що впала біля холодильника і не змогла без сторонньої допомоги до ліжка доповзти. Поліклініка. Діагноз: радикуліт. Довге і безрезультатне лікування. Врешті-решт їдемо у центр Євмінова. Там лікар одразу підозрює грижу – відсилає робити МРТ. Томограма підтверджує діагноз. Лікар разом із інструктором призначають двоетапний курс фізичних вправ. Вже за місяць біль минув. Через три – носила дитину на руках. Лікування обійшлося (разом із купівлею спеціальної дошки) в півтори тисячі гривень. Від радикуліту, мабуть, і досі б мазала спину дорогими мазями.

Може, ситуація краща в «елітних» лікувальних закладах? Дідусь (військовий інженер, полковник у відставці – ще Байконур будував) довго лікував очі у київському військовому шпиталі. Купа ліків і «дайте 50 гривень на подарунок зав.відділення» - результату немає. Потім лікар взагалі вирвала вію, подивилась у мікроскоп.  О, каже, та у вас тут кліщі! Вони вночі вам на очі какають, от ви і бачите погано. Лікуватися можна лише по новітній технології, що її розробив мій друг. Лише у нього ці ліки і купити можна. «Ну, у вас же пенсія хороша! Гривень 200 не важко заплатити?»

Тим часом зір продовжував падати. Дідусь звернувся до керівництва. Був скандал (в «елітних» це ще можливо), гроші повернули. Але не зір. Операцію робили в приватній клініці. Видалили глаукому, вставили ізраїльські кришталики. До того моменту глаукома вже «з‘їла» 40% зору на одному оці і 20 – на іншому. Після операції зір, наскільки це можливо, покращився і стабілізувався. Наразі дідусь продовжує вести активний спосіб життя. Водить машину, працює, будує дім а його дачна садиба більш схожа не невеличке фермерське господарство…

Важко звинувачувати лікарів у такий ситуації. Якщо замість того, щоб лікувати, вони мають думати, як би розвести хворого на гроші. Про що б ви думали, якби після 6 років навчання у ВУЗі вам би призначили ставку у 1000 гривень. Та ще й без належного обладнання, без результатів аналізів, тощо. От і лікує лікар: давайте спробуємо ці ліки, не допомогло? – тоді ці – помер? – шкода, а стільки ще було варіантів!

Можна ще зрозуміти бабусь, що живуть у поліклінічних чергах. Вони все життя відпрацювали «за ідею» на державу. В кращому випадку отримали квартиру, виростили невдячних дітей та заробили жебрацьку пенсію. У них уже немає вибору. Вони вже оплатили всі рахунки податкової і пенсійного фонду. І йти їм все одно нема куди. Чи хочемо і ми наслідувати їхній досвід?

Безкоштовна медицина обходиться нам задорого. Проте, чи справді вона безкоштовна? Хіба не з наших грошей її фінансують (розкрадають)? Ми можемо пишатися тим, що не сплачуємо податків, проте насправді – сплачуємо. Всі, як один. Кожного разу, коли купуємо в крамниці буханку хліба, товарний чек пише «в т.ч. ПДВ». І це податок, що одразу йде в держскарбницю (Азарову). А чи не закладено в цю ціну всі інші податки! Ми можемо обрати, якій торговій марці ми віддамо їх частку прибутку (яку в свою чергу теж обкладуть податком), але ту частину, на яку наклала руку податкова, ми оплатимо у будь-якому разі. І вибору в нас не буде.

Кілька сотень гривень за прийом у приватного лікаря – немало. Проте, у вигляді податків ми платимо набагато більше. І кожен день. Чому ж їм не вистачає? Мабуть тому, що ніхто і не думає віддавати наші податки на лікарні. Чиновники витрачають їх на себе і на свою міліцію (Україна лідирує за кількістю правоохоронців на сотню громадян, поступаючись хіба що Росії). І як тут бути свідомим платником податків? Якщо ефективніше напряму заплатити лікарю. Якщо пенсійний вік уже перевищив середню тривалість життя. І це вони ще рахують по поколінню війни – чи ми, покоління Чорнобиля, протримаємось довше? Навряд.

Платити податки для того, щоб міліція потім била нас кийками на майданах та знущалась у райвідділах? Ви скажете: так, вони іноді нас вбивають, але ж захищають від гопників! Проте, забезпечити собі ефективний самозахист від гопників можна набагато дешевше. Як кажуть американці, Бог створив людей, а полковник Кольт зробив їх рівними. Але саме міліція не дає нам шанс на самозахист – «Вб‘ють, тоді і приходьте»…

Дитина одужає і колись піде у школу. Там їй зокрема розповідатимуть про те, що таке податки і чому їх треба платити. Нажаль, у цьому віці шкільні вчителі часто мають більший авторитет, ніж батьки. Тож, мабуть, варто вже зараз пояснювати дитині, як все влаштовано у нашому суспільстві. І що хворіє він тому, що в дитячому садочку немає медсестри (не знайшли нікого, хто б працював за 900 грн. на місяць), а в поліклініці не вистачає лаборантів (по тій самій причині) і реактивів. А немає всього цього тому, що все з‘їв Янукович (дитина вже впізнає його), Азаров і погані дяді у синій формі. Може, тоді й виросте з дитини свідомий громадянин.

 

 

 


Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати   


Читайте також:

- Азаров звинуватив учителів у тому, що вони виховують негідників
- Бий обох – рятуй Україну!
- Шок: анкети банкам потрібні більше за гроші
- Варфоломій I вступив на стежку війни з Московським патріархатом
- Суд над авторами другої яєчні перенесено
Повернутися назад
Допомогти дитині:
 
Артём Сагин – возрождение надежды
НОВИНИ

28.10.2011
Керівник собору Святого Павла в Лондоні підтримав активістів “Захопи лондонську біржу”
28.10.2011
У Китаї протестувальники побилися з поліцією
28.10.2011
Януковича побоялися показувати в прямому ефірі на відкриті "Арени Львів"
28.10.2011
Міська влада Вінниці, на "вічному вогні" поставила лічильник газу
28.10.2011
В України надто великий борг, ризик дефолту підвищився
28.10.2011
Хакери розкрили багато нюансів земельної реформи України
27.10.2011
У Львові страйкують таксисти
27.10.2011
Джон Бейнер: «Перезавантаження» з РФією час згортати
27.10.2011
Путінський "дерев`яний" рубль обвалиться більш ніж наполовину, а міжнародні резерви Росії «обнуляться»
25.10.2011
Хакери Anonymous взяли на себе відповідальність за злам сайтів з дитячим порно
25.10.2011
Турецькі танки перетнули кордон Іраку
25.10.2011
"Жітєлі донбасса" опинилися на межі "фекального потопу"
25.10.2011
РФія готується до захоплення Криму
25.10.2011
Вийшла перша книжка про Голодомор для дітей
25.10.2011
Україні на межі банківського колапсу
25.10.2011
Єврокомісія відмовилася підписувати угоду по газопроводу “Південний потік“
24.10.2011
Російська опозиція провели мітинг у Москві
24.10.2011
На Луганщині "жітєлі Донбасса" знищили пам'ятник Тарасу Шевченку
24.10.2011
Шотландія почала кампанію зі здобуття незалежності
24.10.2011
У Житомирі розмалювали білборди з Януковічем: «Спасибі жителям Донбасу». Фото
Вся стрічка новин
интересные факты

Керівник собору Святого Павла в Лондоні підтримав активістів “Захопи лондонську біржу”
Єрусалимський суд дозволив православним бити іудеїв
На Шахідські операції виходять мусульмани з вищою освітою
Данські мусульмани мають намір ввести в Копенгагені спеціальні зони, контрольовані Шаріатом
Мусульмани зажадали прибрати хрест з прапора Швейцарії
Християни Египту винуватять армію у загибелі єдиновірців
В Ізраїлі безчинствують єврейські вандали
В Єгипті тривають сутички Християн з поліцією
В Сомалі триватимуть атаки
Кожні 5 хвилин у світі вбивають Християнина
Всі факти

Розбити свій комп'ютер!

Постріляти по ворожим американським літакам


Rambler's Top100