За повідомленням висланого ФСБ з Москви за правду в травні 2011 року англійського журналіста Люка Хардінга в газеті «Гардіан», «джерела у Вайтхолі (МЗС Англії ) говорять, що вони розглядають використання Москвою полонію в центрі Лондону, як виключно серйозну подію — «акт війни» («act of war»)».
Зі свого боку, вдова Олександра Літвіненка, убитого в цій військовій дії Росії проти Англії говорить, що вона «не сумнівається, що російська держава або її органи безпеки наказали вбити її чоловіка.
«В мене немає жодних проблем в тому, щоб вважати, що за цим стоїть Луговий. Проте хтось повинен був забезпечити його полонієм. Хтось повинен був спланувати операцію. Ми повинні дізнатися, хто це був», відзначила Марина і додала:
«Коли Путін говорить, що він ніколи не знав Литвиненка, це брехня. Я бачила в архіві Саші багато паперів, що надійшли безпосередньо від Путіна».
Люк Хардінг пише, що через 5 років після отруєння в Лондоні російського дисидента, полковника ФСБ Олександра Литвиненка його вдова добилася повноцінного розслідування його вбивства державою-мафією Росією.
Люк Хардінг, автор популярної книги про Росію «Мафія-держава (Mafia State) », нагадав, що Литвиненко був отруєний російськими чекістами Андрієм Луговим і Дмитром Ковтуном в «Пайн барі» в готелі «Міленіум» в Лондоні 1 листопада 2006 року.
Чекісти пригостили його чашкою чаю з полонієм-210. Зараз на місці столика в кутку бару, за яким сиділи вбивці і жертва, політ-корректно стоїть піаніно.
Перед смертю Литвиненко звинуватив у своєму вбивстві Путіна. Розсерджений кремль поскаржився, що Лондон «політизує» ситуацію.
Вдова жертви атомного тероризму Росії проти Англії повідомила Люка Хардінгу, що вона повна рішучості в своєму прагненні добитися справедливості — навіть якщо це означатиме кинути виклик російській державі.
Тепер у справі Литвиненка замість слухань, якими хотів обмежитися британський МЗС, буде проведено масштабне розслідування.
КЦ
|